Náběr AFFS ZDE.

Proč Bůh stvořil lidstvo? Protože potřeboval někoho, kdo by obdivoval svět, který vytvořil.

Říkejte mi Rosalie [rousalí].

Červen 2013

Spěchej!

30. června 2013 v 13:47 | Rosalie |  Co mě napadne
Ahoj!
Tento zvláštní námět na článek mi napadl právě teď. Koukla jsem se z okna a vidím, jak lidé spěchají. Opravdu. Nikdo nejde takovým tím vycházkovým krokem, jako když si například užíváte krajinu. Všichni jdou tak rychle, že jejich nohy se jen míhají a vaše oči to nestíhají sledovat. I teď - v neděli. Zvláštní, nemyslíte?
Napadlo mě, že v různých básních a textech všeobecně se občas setkávám s takovými těmi termíny, ve kterých člověk cítí, že autor to bral jakoby s nadhledem. Nebo spíše, že se na věc díval z vrchu a snažil se jí pochopit jinýma očima. Je to právě třeba to, jak se píše např: Lidé stále někam spěchají a neužívají si krás světa kolem sebe.
Jenže, jak my tomu můžeme zabránit? Nijak, zní odpověď. Jednou si zkrátka lidé vymysleli, že v nějakou dobu budou tady a tady. No, pak stačilo člověku zaspat a už tu byl první spěch. A lidé si té práce - a koníčků - nabalují stále víc. Domnívají se, že to budou v pohodě stíhat, ale nakonec to dopadne tak, že triskem pádíte přes celé město, aby jste nakonec teda byli tady a tady.

Nevím, jak se na to díváte vy, ale já si myslím, že spěch už se prostě ze světa nevytratí.

Léto = déšť a mraky?

30. června 2013 v 9:59 | Rosalie |  Co mě napadne
Zdravím!
ANO. Nadpis říká vše. Nevím, jaké je počasí tam, kde bydlíte VY, ale tady je přímo hrůzostrašně. Je podzim! Představte si podzim. Teď odstraňte barevné listí, kaštany a poprázdninové rozjaření. A máte to! Doufám, že už se brzo oteplí, protože takovéhle léto by mě opravdu nebavilo. Pod pojmem léto si totiž představji vodu, hyc a zábavu. Nic z toho jsem zatím nezaregistrovala.

Kam vůbec vyrážíte na prázdiny?
Já bych zase chtěla do tropů - jako minulý rok, předminulý rok a rok před tím. Nejradši bych do Španělska a taky do Francie. Část toho, proč chci právě tam jsou jazyky a taky to, že jsem zrovna dočetla knihu, ve které kamarádi jeli do Španělska. Když se vrátím k těm jazykům - tyhle dva jsou moje oblíbené a chtěla bych je umět. Zatím umím hodně okrajově francouzsky a španělsky jsem ráda za gracias. Naštěstí není španělština tak těžká, takže bych to měla časem zvládnout.
Každopádně tohle léto nikam nejedu. :( Ale snad si to vynahradím to příští! :)El teatro

28. června 2013 v 11:04 | Rosalie |  Blog
Proč tento název?
El teatro
Vybrala jsem si ho proto, že miluji divadlo. Divadlo je součástí mého života - a ještě bude. Každý se přece občas potřebuje schovat za někoho jiného - vytvoří si role. Jací jste? Jste bojácní a neumíte se seznamovat? Vaše nová role ano. Jediné co potřebujete jsou tyto věci:
1) umět si roli vytvořit
2) umět ji zahrát na 100 %
3) umět ji použít v reálném životě

Divadlo mi pomáhá být sama sebou, ale když potřebuji, schovám se za jednu ze svých rolí.


Vítej aneb začínám

28. června 2013 v 10:55 | Rosalie |  Blog
Ahoj!
Vítám vás ńa mém blogu. Jmenuji se Rosalie [rouzalí]. Na začátek jenom pár základních informací a pravidel:
. Design: Bude se měnit postupem času.
. Nenadávejte.
. Nikoho neschazujte.
. Dobře se bavte. :)

Snad si to tu časem oblíbíte!

Jsem členem: